1959 ES-335 Reissue Ultra Light Aged Ebony
Artno: 591389
Kuvaus
Määrittely
ES-mallien kuningas
Gibson Custom Shop edustaa käsityön, laadun ja soundin huippua. Jokainen soitin kunnioittaa Gibsonin perintöä tarkkuudella, aitoudella ja yksityiskohtien vaalimisella.
Mikä voisi olla parempi kuin legendaarinen ES-335? ES-355! ES-355:ssä on kaikki, mikä tekee ES-335:stä ikonisen – kiertoa sietävä puoliakustinen rakenne, kaksi humbuckeria omilla volume- ja tone-säätimillä, legendaarinen monipuolisuus ja erinomainen soitettavuus – ja se vie kaiken pidemmälle eebenpuisella otelaudalla, jossa on 50-luvun kuvion helmiäiset blokkimerkinnät ja 22 medium jumbo -nauhaa. Lavan split diamond -upotus, monikerroksiset reunalistat ja kullanväriset metalliosat kertovat, että ES-355 on ES™-sarjan huippumalli. Custom Shopin tarkka yksityiskohtien vaaliminen tekee siitä erinomaisen jäljennöksen legendaarisesta ja erittäin halutusta vuoden 1959 ES-355:stä. Murphy Labin käsityöläiset ovat tehneet siihen Ultra Light Aged -vanhennuksen. Murphy Labin Ultra Light Aged -viimeistely ja kevyesti vanhennetut metalliosat jäljittelevät vuosikymmenten kevyttä soittokulumaa ja antavat saman luonteen ja tunnun kuin Gibsonin kulta-ajan alkuperäisessä. Mukana viisisalpainen Lifton™-laukku.
Our website uses cookies. By continuing to surf on the page, you agree to us using cookies. Click here for more information.